پرشین کلیپ و کارتون کودکانه

دومین نشست شورای راهبری رویداد رویازی ایران برگزار شد رونمایی از وب سایت رویداد

سینماپرس: صبح امروز ۲۷ تیرماه دومین نشست شورای راهبری رویداد رویازی با عنوان پیچینگ انیمیشن ایران برگزار و در این مراسم از وب‌سایت رویداد، رونمایی شد.

سینماپرس: صبح امروز ۲۷ تیرماه دومین نشست شورای راهبری رویداد رویازی با عنوان پیچینگ انیمیشن ایران برگزار و در این مراسم از وب‌سایت رویداد، رونمایی شد.

به گزارش سینماپرس، دومین نشست شورای راهبری رویداد رویازی با عنوان پیچینگ انیمیشن ایران صبح امروز ۲۷ تیرماه با حضور اعضای شورا و اهالی رسانه برگزار شد. در ابتدای این نشست سید امیر آقایی دبیر کارگروه رسانه و رشد مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری با اشاره به نشست نخست این رویداد که چندی پیش برگزار شده بود به موضوع انیمیشن در ایران پرداخت و بیان کرد: امروز قالب اصلی صنعت انیمیشن در ایران وجود دارد و استعدادهای خوبی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده و گسترش داده اند. معاونت علم و فناوری قصد دارد در حوزه انیمیشن ورود کند به این جهت که با ارائه یک برنامه مدون باعث دیده شدن فعالیت های این صنعت در حوزه اقتصاد دانش بنیان شود.

وی افزود: این شورا قصد دارد با حمایت از شرکت های دانش بنیان کلیه موسسات خلاق انیمیشن امکان ورود به حوزه دانش بنیان را پیدا کنند و صنعت نواور پویانمایی را تحت پوشش قرار دهد تا شرکت ها بتوانند در زیست بوم دانش بنیان سهیم شوند. در نشست اول موضوع عرضه و تقاضا مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت امروز در جهت گام اجرایی نتایج آن قدم برداشته ایم. در قدم اول باید پلت فرمی آماده می شد تا شکل اجرایی کار در دسترس همگان قرار بگیرد. که این مهم امروز در بستر سایت رویازی فراهم شده و هدف اصلی آن ایجاد یک بستر عادلانه برای تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و مخاطبان است.

آقای ادامه داد: این رویداد بنا دارد تا از این پس ایده ها، سفارش دهنده ها و حمایت کنندگان را یکجا جمع کند و در یک فضای تعاملی تبادل نظر کنند و در نتیجه فرصتی فراهم شود تا محصولات به مخاطبان ارائه شود. این شکلی از کارآفرینی است که از سال گذشته با همکاری حوزه هنری نهادی که در بخش انیمیشن با سابقه طولانی در حالت فعالیت است شکل گرفته و بخش خصوصی شرکت آفرینک که VOD تخصصی کودکان و نوجوانان را ارائه می کند هم با ما همکاری دارد.

بعد از ایراد سخنان اولیه آقایی به تشریح بخش های مختلف سایت پرداخت و درباره نحوه ثبت نام، شرح وظایف، چگونگی آموزش های ارائه شده و برگزاری کارگاه ها، سمینارها و رویدادهای مربوط به این فعالیت توضیح داد.

در نشست امروز وب سایت رویازی رونمایی و بسته های حمایتی تدوین شده در این رویداد برای اعضای شورا تشریح شد. ضمن اینکه در پایان هم از دو مجموعه باسابقه حوزه انیمیشن موسسه فرهنگی فراسوی ابعاد و موسسه فرهنگی هنری حور تقدیر به عمل آمد.

محمدرضا کریمی صارمی مدیر کل امور سینمایی و تئــاتر کــانون پــرورش فکــری کودکــان و نوجوانان، ناصر گلمحمدی عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، محمدمهدی یادگاری مدیرکل تامین برنامه های خارجی صدا و سیما، علی کاشفیپور مدیر حوزه هنری دیجیتال، محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز پویانمایی صبا، علی اسکویی عضو هیات مدیره انجمن صنف کارگری انیمیشن استان تهران، محمد سرشار مدیر شبکه تلویزیونی پویا،احسان کاوه مدیر مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری، امیر دهستانی معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی و دبیر ســتاد توســعه فرهنگ و اقتصاد دانش بنیان، علی کاشفی‌پور مدیر مرکز حوزه هنری دیجیتال سازمان تبلیغات اسلامی، مهدی نیامنش مدیرعامل پیک‌ آسا از حاضران این جلسه بودند که هر یک به تبیین بخش های مربوط به مسئولیت خود پرداختند.

آخرین کاربران

  • Rupertprurn
  • anyviso
  • jesawindver1981
  • rawelltalo1987
  • coumradersden1976

آمار سایت

کاربران
24
مطالب
203
نمایش تعداد مطالب
194780

حاضرین در سایت

ما 4278 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت

ساماندهی

تمامی حقوق برای گروه نرم افزاری دیما محفوظ است ، طراحی شده توسط دیما تمپلیت (میترا تمپلیت) ، قدرت یافته از دیما سی ام اس

از سایت های زیر بازدید کنید!

Template Design:Dima Group